Články


Rozbor motivů 1/24 statéru typ Staré Hradisko - degradace raznice jednoho motivu

Samostatná vědecká práce PDF

Studie: rozbor typologie motivů 1/24 statéru typ Staré Hradisko – degradace raznice jednoho z motivů

Je možné, že Váš prohlížeč zobrazí chybové hlášení, jedná se o NEvalidní proces, kdy numismatický web není určený pro ukládání a distribuci dat. Hlášení musíte ignorovat pak vše funguje OK. ,-)


NUMISMATIKA - SBĚRATELSTVÍ - INVESTICE

Co je vlastně NUMISMATIKA, kdo se věnuje SBĚRATELSTVÍ a co je INVESTICE? Kdo zná rozdíly a jak se to vlastně odlišuje? Jakými se to řídí pravidly? I takové informace se dočtete v tomto jistě zajímavém článku. 


Měď a bronz v mincovnictví

Měď a bronz v mincovnictví

Měď – první doložený zpracovaný kov člověkem a její nejznámější a do dnešních dob využívaná slitina, kterou je BRONZ. Jaký zásadní význam měly tyto kovy v mincovnictví se dočtete v mém článku na toto téma.


Stříbro v mincovnictví

Stříbro v mincovnictví

Stříbro – bílý lesklý kov chemické značky Ag (argentum) a hustoty 10,5. Pro poměrně nižší bod tání 961 °C, dobrou kujnost a tažnost, a především pro vzácnost je již od nejstarších dob stříbro používáno k ražbě mincí. Stříbrné jsou nejstarší evropské mince tetradrachmy (didrachmy, stříbrné statéry) ražené na řeckém ostrově Aigina v 6. stol. př. n. l.


Keltský statér Athéna Niké

Zlato v mincovnictví

Zlato - ušlechtilý žluto lesklý kov, chemické značky Au (aurum) a hustoty 19,3. Čisté zlato je měkký těžký kov, který je chemicky velmi stálý a reaguje pouze s látkami obsahujícími volný chlór a rtuť, s nimiž snadno vytváří sloučeniny (chloridy, amalgámy).


K čemu slouží Portfolio ?

K čemu slouží Portfolio ?

Co je vlastně portfolio? Pro koho je určené? Jak se do této sekce dostat? K čemu je to dobré? Třeba i na tyto otázky najdete odpovědi v mém článku na toto jistě zajímavé téma. Zažijte kouzlo historie prostřednictvím mincí od nás. Investujte s rozumem, sbírejte s vášní!